Zimní sezóna v Podhorní chalupě: lyžování i nevšední zážitky!

Zimní sezóna v Podhorní chalupě: lyžování i nevšední zážitky!

Milujete lyžování, ale nebaví vás rušná střediska a dlouhé fronty u vleků? Přijeďte si užít zimu do Podhorní chalupy! Projeďte se po krásných, udržovaných běžkařských trasách nebo vyzkoušejte Ski Areál Mariánky se dvěma sjezdovkami a unikátní kabinkovou lanovkou, nejstarší svého druhu v Čechách. Jako bonus si můžete prohlédnout to nejlepší z české architektury nebo dopřát sportem unavenému tělu některou z wellness procedur v blízkých Mariánských Lázních.

Běžkařské trasy

V okolí Milhostova, Zádubu a Mariánských Lázní najdou milovníci zimních sportů bez mála sto kilometrů běžeckých tras, z nichž je více než 90% tvořeno dvěma stopami. V případě příznivých podmínek si můžete vybrat z 5 základních okruhů a na běžkách se vydat nejen po zasněženém areálu slavného Královského golfového hřiště, ale také ke strašidelnému pensionu Nimrod, k romantické Rájovské Myslivně nebo k hojně navštěvované přírodní rezervaci Kladská.
Více informací: www.skinordicml.cz

Ski areál Mariánky

V lyžařském areálu najdete dvě upravené sjezdovky. Kratší “Slalomák” o délce 250 m nabízí červenou a černou úroveň pro pokročilejší lyžaře, 700 metrů dlouhá, modrá sjezdovka “Krakonoška” poslouží i začátečníkům. Pro účely lyžařské a snowboardové školy je v areálu také cvičný svah a vlek s nízko vedeným lanem. Zapomenout nesmíme ani na speciální kabinkovou lanovku, která je technickým unikátem a je nejstarší svého druhu v Čechách. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a upravovány denně včetně sobot a nedělí, celý areál je osvětlen a užít si tak můžete i oblíbené večerní lyžování. Vedle sjezdovek je součástí areálu občerstvení (v těsné blízkosti leží i restaurace), půjčovna a servis lyžařského a snowboardového vybavení, dětský park, sociální zázemí a parkoviště.

Více informací: www.skimarianky.cz

Boheminium

Populární miniatur-park Boheminium, který patří k nejnavštěvovanějším atrakcím Karlovarského kraje, je nově otevřen po celý rok. Modely nejznámějších českých staveb, vyvedené v jednotném měřítku 1:25, si tak můžete prohlédnout také v romantické, zasněžené zimní krajině. Vedle miniatur čeká na vrchu Krakonoš na návštěvníky park pohádkových soch nebo obora s vyvýšenou pozorovatelnou. Do Boheminia se dostanete autobusem, autem nebo pěšky (cca 20 min), park leží v těsné blízkosti lyžařského areálu.
Více informací: www.boheminium.cz

Wellness, gastronomie i kultura v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně, vzdálené z Podhorní Chalupy cca 5 km, patří k výletním destinacím, v nichž sezóna s létem rozhodně nekončí. Bohatou lázeňskou a wellness nabídku doplňuje množství kulturních akcí. Nenechte si ujít vystoupení nejstaršího českého symfonického orchestru a navštivte kouzelné prostory Městského divadla, které v roce 2018 slaví výročí 150 let. Nejen muzeum, ale také galerie nebo geopark, to vše se ukrývá pod značkou Goethův Dům. Sídlí v nejstarší budově historické lázeňské zóny a prohlédnout si tu můžete původní Goethův byt nebo zajímavé expozice o místních pramenech a slavných návštěvnících Mariánských Lázní. A pokud si dovolenou rádi zpestříte také gastronomickými zážitky, vybírat můžete hned z několika vyhlášených gurmánských restaurací.
Více informací: www.marianskelazne.cz